Najlepsze konto dla podróżnika z 100 zł premii i 100 zł za polecenie

O tym, w jaki sposób płacić za granicą we wszystkich walutach świata, bardzo szczegółowo pisałem tutaj. W tym artykule napiszę więcej o jednym, najlepszym według mnie rozwiązaniu, którego od ponad roku używam sam – koncie w Banku PEKAO. W podróży i na co dzień.

Co daje nam zwykłe, podstawowe Konto Przekorzystne w PEKAO?

👍 płatności we wszystkich walutach świata po rewelacyjnym kursie MasterCard, nie do uzyskania w żadnym kantorze
👍 darmowe, nielimitowane wypłaty z bankomatów za granicą po takim samym, rewelacyjnym kursie
👍 4% zwrotu za rezerwacje na Booking.com (indywidualny link do rezerwacji znajdziemy w serwisie transakcyjnym)
👍 jedno złotówkowe konto i jedna złotówkowa karta, żadnych kont walutowych (chyba, że potrzebujesz je do przelewów walutowych), przepinania karty, wymian walut, kantorów
👍 bezpłatna karta debetowa i prowadzenie konta, 2 darmowe wypłaty z bankomatów w Polsce w miesiącu*

Jak otworzyć konto, by otrzymać premię 100 zł za otwarcie konta i 100 zł za każdego poleconego? 💸

Nie musimy wychodzić z domu ani czekać na kuriera. Wystarczy zdjęcie dowodu osobistego i selfie do weryfikacji.

Żeby założyć konto w promocji, należy skorzystać z tego linka. Podczas wyboru produktu (Konto Przekorzystne, kartę Visa Gold odznaczamy) należy podać kod polecającego: 790381043. To bardzo ważne.

Po pomyślnej weryfikacji (zdjęcie dowodu osobistego oraz selfie) i otwarciu konta, posiadając już numer klienta, niezależnie od chęci polecania konta znajomym, należy przystąpić do programu partnerskiego tutaj, z zaznaczeniem wszystkich zgód.

Jakie warunki trzeba spełnić później, by otrzymać premię 100 zł za otwarcie konta i 100 zł za każdego poleconego? 💸

W kolejnych 3 pełnych miesiącach kalendarzowych po otwarciu konta, należy spełnić poniższe 4 warunki. Czyli otwierając konto np. 10 lutego (najpóźniej 31 marca), poniższe warunki należy spełnić każdorazowo w 3 miesiącach: marzec, kwiecień, maj.

👉 jeden przelew przychodzący na kwotę minimum 500 zł z obcego konta (może być własne konto w innym banku; nie na raty).
👉 jedna transakcja kartą płatniczą lub przez aplikację PeoPay (BLIK lub zbliżeniowo telefonem)
👉 jedno zalogowanie do aplikacji mobilnej PeoPay (wystarczy tylko raz przez cały okres)
👉 w ciągu 3 miesięcy od założenia konta należy wydać kartą debetową 1000 zł (w sklepie lub przez internet, ale nie BLIK-iem), by otrzymać 10% zwrotu, czyli maksymalne możliwe do zdobycia 100 zł. Mniejsze wydatki, to mniejszy zwrot, także 10%.

Zgadzam się, że dla łowców premii, nie jest to super okazja, ale chcąc mieć po prostu dobre konto, które świetnie sprawdza się w podróżach po całym świecie (w im bardziej nietypowych walutach płacimy, tym bardziej je docenimy), jest to dobra okazja, by przy okazji jego otwarcia coś zarobić. 🙂

Czy to cokolwiek kosztuje?

W przypadku klientów do 26 roku życia – nie ma żadnych warunków, konto jest całkowicie bezpłatne, niezależnie od spełnienia lub nie warunków premii.

W przypadku klientów powyżej 26 roku życia, by konto było bezpłatne należy zapewnić w miesiącu poprzedzającym (odstąpienie od pobrania opłat):
👉 jeden przelew przychodzący (np. z własnego konta w innym banku) na minimum 500 zł (nie w ratach)
👉 dokonać jednej transakcji bezgotówkowej kartą płatniczą lub przez aplikację PeoPay (BLIK lub zbliżeniowo telefonem)

Są to jednak warunki pokrywające się z warunkami otrzymania 100 zł premii (a nawet mniejsze, bo np. bez logowania do aplikacji PeoPay), więc nie dodaje nam to zmartwień. 🙂

Jeśli nie spełnimy warunków, konto będzie kosztować nas 6 zł miesięcznie, a karta debetowa 3 zł miesięcznie. Niestety wtedy wypłaty z bankomatów w Polsce i za granicą będą podlegały opłacie 2,3%, minimum 5 zł. Co na marginesie i tak jest dwukrotnie korzystniejsze niż kursy walut obcych w innych bankach. Tak czy inaczej, płatności bezgotówkowe nadal będą po doskonałym kursie.

Jak polecać konto znajomym? 🙋‍♂

Wykorzystajcie moją instrukcję (w formie linka lub skopiowaną) do polecenia konta znajomym. Pamiętajcie tylko, by po otwarciu swojego konta z użyciem mojego numeru polecającego: 790381043, zmienić go na swój własny. 🙂

Regulaminy:
Premia 100 zł (i zasady tej edycji)
Program partnerski
Tabela opłat Konta Przekorzystnego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *