Kontakt

Sprawdź w Google: 5,0/5 na podstawie 200+ opinii / Złote Orły Turystyki 2022, 2023

W związku ze wzmożonym ruchem i moim niedawnym powrotem z podróży, w celu najlepszej organizacji pracy, bardzo proszę o kontakt poprzez formularz poniżej. To w najprostszy, najszybszy i dostępny całodobowo sposób dostarczy mi komplet informacji potrzebnych do przygotowania oferty. Proszę o cierpliwość. 🙂

W dniach 20-25 maja 2024 r. będę w podróży, dostępny tylko dla klientów z dokonanymi rezerwacjami.

Travel designer Marcin Malik
NIP: 8943135769, REGON: 381971642
Nr ewidencyjny w CEOTiPUNPUT: 21630

tel. +48 790 38 10 43 (także WhatsApp)
mail: kontakt@smarttravels.pl
Facebook Messenger

Niestety nie zajmuję się organizacją wycieczek do Turcji, Tunezji, Egiptu, Bułgarii i Albanii. Nie mam przekonania do tych kierunków (byłem i nie wrócę), a ponadto przy ich masowości oraz zdominowaniu przez touroperatorów, nie da się pobić ich cen. Jeśli nie wiedzą Państwo jakie miejsce spełni Państwa oczekiwania – doradzę. A może zainspiruje Państwa jedna z moich relacji na stronie? Uważam, że zamiast przeglądania hoteli w 10 kierunkach lepiej najpierw omówić oczekiwania od danego kierunku. 🙂
Proszę o wyczerpujące odpowiedzi, bo np. Hiszpania czy Grecja mają po kilkanaście regionów wartych osobnej wizyty. 🙂 Znając odpowiedź, nie będę proponował tego samego, tylko coś nowego do odkrycia, co Państwu także się spodoba. 🙂
Pytam pod kątem najwygodniejszego lotniska, zwłaszcza gdyby ceny lotów był podobne.
To może być kwestia lepszej ceny, a nawet dostępności takiego lotu w ogóle. Jeśli chodzi o Berlin, polecam to lotnisko. Z Wrocławia to 320 km, czyli bliżej niż Warszawa (350 km), a parking ma podobną cenę.
Zwrócę uwagę, że jeśli urlop czy ferie są od poniedziałku, prawdopodobnie mogą Państwo wylecieć już w sobotę. 🙂 Im szerszy termin, tym większa szansa na dobrą ofertę. Loty tylko do wielkich miast typu Londyn są codziennie.
Tzn. wylądować na miejscu, w przypadku wycieczek poza kontynent często noc spędza się w powietrzu i ląduje dopiero kolejnego dnia.
Jeśli to więcej niż jedna rodzina i każda płaci za siebie, proszę podać skład każdej z nich osobno. Wiek dzieci jest istotny na moment powrotu (a zwłaszcza istotne są różnice: 1/2/3 lata oraz 12/13 lat).
Warto wziąć pod uwagę, że w Europie, inaczej niż np. w Turcji, gwiazdki coś znaczą, więc nawet 2* hotel w Hiszpanii może być bardzo dobry.
Bez, śniadania, 2 posiłki dziennie, 3 posiłki dziennie, all inclusive? Jeśli istotny jest budżet, warto wiedzieć, że apartament czy dom bez wyżywienia bądź hotel tylko ze śniadaniami, zazwyczaj nie jest dobrym pomysłem na oszczędność. W regionach wakacyjnych zazwyczaj ostatecznie najtańszą opcją są all-inclusive lub 2 posiłki dziennie. Śniadania i obiadokolacje zapewniają „podstawy” na początek i koniec dnia w korzystnej cenie, a nie ograniczają możliwości zwiedzania ani spróbowania czegoś na mieście w ciągu dnia, ponieważ kolacja jest serwowana nawet do 21:30-22:30.
Wynajem samochodu zazwyczaj możliwy jest przez osoby w wieku min. 21 lat oraz posiadające kartę kredytową (nie zawsze, zależy od regionu, ale czasem bez niej bywa dużo drożej). Myśląc o zwiedzaniu, o ile nie jest to miasto typu Rzym czy Paryż, samochód często jest wręcz konieczny, bo komunikacja w wielu wakacyjnych regionach działa średnio i dojazd dalej niż do stolicy regionu/wyspy może być kłopotliwy. Wyjątkiem są np. Malta ze świetnie rozwiniętą komunikacją (bilet autobusowy 21 euro na tydzień) czy Costa Brava (okolice Barcelony) – stąd polecam je, gdy nie chce się wynajmować samochodu, a chce dużo zwiedzać.
Potrzebuję tej informacji jedynie po to, by nie iść ścieżkami, które nie są dla nas i nie proponować kierunków czy hoteli, którymi nie będą Państwo zainteresowani.
Moje oferty są niezobowiązujące, ich przygotowanie nic nie kosztuje, jednak proszę o szacunek do mojej pracy. 🙂 Oferty są aktualne w momencie wysłania i nie jestem w stanie zagwarantować niezmienności ich cen. Chcę, żeby Państwo wiedzieli, że oferty po pewnym czasie dezaktualizują się. Te przygotowane z małym wyprzedzeniem i/lub w wysokim sezonie, szczególnie szybko. Wtedy wymagają przygotowania ich, a najlepiej przeszukania wszystkich możliwości (także innych kierunków) od nowa. Zazwyczaj drożeją. Stąd też zachęcam do kontaktu będąc gotowym do rezerwacji wkrótce. Najlepsza, starannie wyszukana i wybrana oferta bez rezerwacji, to najczęściej tylko Państwa stracone nerwy, że po czasie jej już nie ma, to niczego nie daje. 🙂 Mając od Państwa informację o braku gotowości do rezerwacji wkrótce, mniejszym nakładem czasu będę w stanie przedstawić orientacyjnie możliwości, a szczegółową ofertę przygotować później.
Co jeszcze powinienem wiedzieć? 🙂

Co jest istotne:
Jestem w stanie przygotować ofertę z wylotem nawet tego samego dnia, ale dla Państwa dobra, zalecam jak największe wyprzedzenie, szczególnie w sezonie. Wakacje letnie dobrze planować już po Nowym Roku. Daje to znacznie większe szanse na lepsze ceny. Tanie loty drożeją im bliżej terminu wylotu, o czym wiele osób wie, ale mało kto zwraca uwagę, że hotele także i to wcale nie symbolicznie. A to hotel zazwyczaj jest głównym składnikiem kosztów przy wycieczce w Europie. Kiedy po otrzymaniu oferty klienci odzywają się po dłuższym czasie, w najlepszym wypadku okazuje się, że cena oferty się nie zmieniła, jeśli jednak – to tylko na wyższą. Last-minute w wysokim sezonie od lat polega na tym, że oferty drożeją i znikają, tak, że niektórzy zupełnie rezygnują z wyjazdu, na który wcześniej jeszcze mogli sobie pozwolić. To najgorsze, co można sobie zafundować, a do tego bardzo stresujące. Last-minute, jeśli już działa, to raczej poza sezonem i tylko w wypadku ofert opartych o lot czarterowy, kiedy organizatorowi zależy na sprzedaży ostatnich miejsc krótko przed wylotem. Przy czym obniżka ceny często następuje do ceny, którą można było uzyskać rezerwując z wyprzedzeniem, rzadko kiedy jest to prawdziwa okazja na zasadzie „poniżej kosztów”. Tak było jakieś 5 lat temu. W 2023 i 2024 r. roku zauważam, że klienci przestali obawiać się rezerwacji z dużym wyprzedzeniem, co daje szeroki wybór, dobre ceny i nieporównywalny komfort psychiczny, kiedy oferta nie zmienia ceny po kilkunastu godzinach od przygotowania.

I jeszcze moja prośba. 🙂
Przygotowanie indywidualnych ofert dla jednego klienta zajmuje mi nawet godzinę, czasem dwie. Czasem są potrzebne modyfikacje (terminu, założeń), wyjaśnienia, poszukiwanie dodatkowych informacji. Ostatecznie do momentu rezerwacji poświęcam jednemu klientowi nawet kilka godzin. Nie zaznaczam jednym kliknięciem gotowych ofert z systemu do wygenerowania Państwu PDF-a jak typowi agenci. Mimo, że wiąże się z tym trochę pracy, zależy mi, żeby oferty były absolutnie niezobowiązujące i nie chcę wprowadzać nawet symbolicznych opłat za ich przygotowanie ani żadnych ograniczeń w liczbie aktualizacji czy modyfikacji. Jestem cierpliwy, chcę dać Państwu pełen obraz sytuacji rynkowej (ofert indywidualnie przygotowywanych i ofert biur podróży) oraz pomóc w dokonaniu wyboru, co do którego będą Państwo przekonani i wrócą zadowoleni.

Dlatego bardzo proszę. Jeśli nie zdecydują się Państwo na żadną wycieczkę w ogóle – nie ma problemu, polecam się na przyszłość. Jeśli jednak zainteresuje Państwa jakakolwiek wycieczka z biura podróży – proszę się do mnie odezwać przed rezerwacją, u mnie też będzie można ją kupić w tej samej cenie, otrzymując tak jak przy moich własnych ofertach aplikację mobilną i możliwość ubezpieczenia wycieczki od rezygnacji w najniższej składce na rynku (od 1,9%, u organizatorów 3-6%), a być może będę w stanie przygotować to samo taniej. Wielu klientów zdecydowało się na współpracę ze mną we wszelkich podróżniczych kwestiach – wyjazdów prywatnych czy służbowych i jest zadowolonych, o czym świadczą m.in. opinie na facebooku i Google. Zachęcam do dołączenia do tego grona. 🙂 Dziękuję za zrozumienie!