Kontakt

W związku z dużą ilością zapytań, w sprawie nowych ofert proszę o kontakt przez formularz poniżej oraz o cierpliwość, postaram się reagować możliwie szybko. 🙂 To pozwala mi na najlepszą organizację pracy. Dziękuję!

Travel designer Marcin Malik
NIP: 8943135769, REGON: 381971642
Nr ewidencyjny w CEOTiPUNPUT: 21630

tel. +48 790 38 10 43 (także WhatsApp)
mail: kontakt@smarttravels.pl
Facebook Messenger

Jeśli nie wiedzą Państwo konkretnie jakie miejsce spełni Państwa oczekiwania – doradzę. A może zainspiruje Państwa jedna z moich relacji na stronie?
Proszę o wyczerpujące odpowiedzi, bo np. Hiszpania czy Grecja mają po kilkanaście regionów wartych osobnej wizyty. 🙂 Znając odpowiedź, nie będę proponował tego samego, tylko coś nowego do odkrycia, co Państwu także się spodoba. To oszczędza czas obu stron. 🙂
To może być kwestia lepszej ceny, a nawet dostępności takiego lotu w ogóle. Jeśli chodzi o Berlin, polecam to lotnisko. Z Wrocławia to 320 km, czyli bliżej niż Warszawa (350 km), a o bezpłatnym parkingu w Berlinie piszę w swoim poradniku.
Zwrócę uwagę, że jeśli urlop jest od poniedziałku, prawdopodobnie mogą Państwo wylecieć już w sobotę. 🙂 Im szerszy termin, tym większa szansa na dobrą ofertę. Loty tylko do wielkich miast typu Londyn są codziennie.
Jeśli to więcej niż jedna rodzina i każda płaci za siebie, proszę podać skład każdej z nich osobno.
Warto wziąć pod uwagę, że w Europie, inaczej niż np. w Turcji, gwiazdki coś znaczą, więc nawet 3* hotel może być bardzo dobry.
Bez, śniadania, 2 posiłki dziennie, 3 posiłki dziennie, all inclusive? Jeśli istotny jest budżet, warto wiedzieć, że apartament czy dom bez wyżywienia bądź hotel tylko ze śniadaniami, zazwyczaj nie jest dobrym pomysłem na oszczędność. W regionach wakacyjnych zazwyczaj ostatecznie najtańszą opcją są 2 posiłki dziennie bądź all-inclusive. Śniadania i obiadokolacje zapewniają „podstawy” na początek i koniec dnia w korzystnej cenie, a nie ograniczają możliwości zwiedzania ani spróbowania czegoś na mieście w ciągu dnia, ponieważ kolacja jest serwowana nawet do 21:30-22:30.
Wynajem samochodu zazwyczaj możliwy jest przez osoby w wieku min. 21 lat oraz posiadające kartę kredytową (nie zawsze, zależy od regionu, ale czasem bez niej bywa dużo drożej). Myśląc o zwiedzaniu, o ile nie jest to miasto typu Rzym czy Paryż, samochód często jest wręcz konieczny, bo komunikacja w wielu wakacyjnych regionach działa średnio i dojazd dalej niż do stolicy regionu/wyspy może być kłopotliwy. Wyjątkiem są np. Malta ze świetnie rozwiniętą komunikacją (bilet autobusowy 21 euro na tydzień) czy Costa Brava (okolice Barcelony) - stąd polecam je, gdy nie chce się wynajmować samochodu, a chce dużo zwiedzać.
Potrzebuję tej informacji jedynie po to, by nie iść ścieżkami, które nie są dla nas i nie proponować kierunków czy hoteli, którymi nie będą Państwo zainteresowani. To oszczędza czas obu stron. 🙂
Moje oferty są niezobowiązujące, ich przygotowanie nic nie kosztuje, jednak proszę o szacunek do mojej pracy. 🙂 Oferty są aktualne w momencie wysłania i nie jestem w stanie zagwarantować niezmienności ich cen. Chcę, żeby Państwo wiedzieli, że oferty po pewnym czasie dezaktualizują się. Te przygotowane z małym wyprzedzeniem i/lub w wysokim sezonie, szczególnie szybko. Wtedy wymagają przygotowania ich, a najlepiej przeszukania wszystkich możliwości (także innych kierunków) od nowa. Zazwyczaj drożeją. Stąd też zachęcam do kontaktu będąc gotowym do rezerwacji wkrótce. Najlepsza, starannie wyszukana i wybrana oferta bez rezerwacji, to najczęściej tylko Państwa stracone nerwy, że po czasie jej już nie ma, to niczego nie daje. 🙂 Mając od Państwa informację o braku gotowości do rezerwacji wkrótce, mniejszym nakładem czasu będę w stanie przedstawić orientacyjnie możliwości, a szczegółową ofertę przygotować później.
Co jeszcze powinienem wiedzieć? 🙂

Uwaga!
Im wcześniej do mnie Państwo napiszą, tym lepiej. Jestem w stanie przygotować ofertę z wylotem nawet tego samego dnia, ale dla Państwa dobra, zalecam jak największe wyprzedzenie, co najmniej 3 miesięczne, szczególnie w sezonie. Daje to znacznie większe szanse na lepsze ceny. Tanie loty drożeją im bliżej terminu wylotu, o czym wiele osób wie, ale mało kto zwraca uwagę, że hotele także i to wcale nie symbolicznie. A to hotel zazwyczaj jest głównym składnikiem kosztów przy wycieczce w Europie. Zazwyczaj więc nie warto kierować się tylko cenami lotów (o ile faktycznie nie są bardzo drogie), tylko całości oferty. Kiedy po otrzymaniu oferty klienci odzywają się po dłuższym czasie, w najlepszym wypadku okazuje się, że cena oferty się nie zmieniła, jeśli jednak – to tylko na wyższą. Last-minute w wysokim sezonie 2021 r. (i 2022 r. na razie także) polegało na tym, że oferty drożały i znikały, tak, że niektórzy zupełnie rezygnowali z wyjazdu. To najgorsze, co można było sobie zafundować, a do tego bardzo stresujące. Last-minute, jeśli już działa, raczej poza sezonem i tylko w wypadku ofert opartych o lot czarterowy, kiedy organizatorowi zależy na sprzedaży ostatnich miejsc krótko przed wylotem. Przy czym obniżka ceny często następuje do ceny, którą można było uzyskać rezerwując z wyprzedzeniem, rzadko kiedy jest to prawdziwa okazja na zasadzie „poniżej kosztów”. Tak było jakieś 5 lat temu.

I jeszcze moja prośba. 🙂
Przygotowanie indywidualnych ofert dla jednego klienta zajmuje mi nawet godzinę, czasem dwie. Czasem są potrzebne modyfikacje (terminu, założeń), wyjaśnienia, poszukiwanie dodatkowych informacji. Ostatecznie do momentu rezerwacji poświęcam jednemu klientowi nawet kilka godzin. Nie zaznaczam jednym kliknięciem gotowych ofert z systemu do wygenerowania Państwu PDF-a jak typowi agenci. Mimo, że wiąże się z tym trochę pracy, zależy mi, żeby oferty były absolutnie niezobowiązujące i nie chcę wprowadzać nawet symbolicznych opłat za ich przygotowanie ani żadnych ograniczeń w liczbie aktualizacji czy modyfikacji. Jestem cierpliwy, chcę dać Państwu pełen obraz sytuacji rynkowej (ofert indywidualnie przygotowywanych i ofert biur podróży) oraz pomóc w dokonaniu wyboru, co do którego będą Państwo przekonani i wrócą zadowoleni.

Dlatego bardzo proszę. Jeśli nie zdecydują się Państwo na żadną wycieczkę w ogóle – nie ma problemu, polecam się na przyszłość. Jeśli jednak zainteresuje Państwa jakakolwiek wycieczka z biura podróży – zamiast urywać kontakt, proszę się do mnie odezwać przed rezerwacją, u mnie też będzie można ją kupić w tej samej cenie, otrzymując aplikację mobilną i możliwość ubezpieczenia wycieczki od rezygnacji w najniższej składce na rynku (od 1,9%, u organizatorów 4-6%), a być może będę w stanie przygotować to samo taniej. Wielu klientów zdecydowało się na współpracę ze mną we wszelkich podróżniczych kwestiach – wyjazdów prywatnych czy służbowych i jest zadowolonych, o czym świadczą m.in. opinie na facebooku i Mapach Google. Zachęcam do dołączenia do tego grona. 🙂 Dziękuję za zrozumienie i szacunek dla mojej pracy!