Ibiza

👍 najpiękniejsza stolica Balearów, wpisane na listę UNESCO miasto Ibiza z twierdzą na wzgórzu i wąskimi uliczkami opadającymi do portu, gdzie cumują luksusowe jachty
👍 zachwycająca jaskinia Cova de Can Marca
👍 hipisowski targ rękodzieła Las Dalias
👍 znane z imprez i światowej sławy DJ-ów San Antoni de Portmany
👍 dobrze znane z Majorki i Minorki kameralne plaże-zatoczki
Zainteresowany? Zapytaj o ofertę dla siebie!

Za dużo czytania? Zobacz relację na Instagramie.

Miasto Ibiza

Spacer zacząłem od zaparkowania w górnej części starego miasta, pod samą twierdzą. Bez opłat i problemów, co za luksus! Miasto Ibiza jest najładniejszą stolicą na Balearach, ładniejszą niż Palma de Mallorca, Ciutadella czy Mahon ma Minorce. Rozległe, różnorodne, ciekawie położone. Spacer zaczyna się w odległych wiekach, a następnie schodzi do współczesności, w tym portu, gdzie cumują naprawdę luksusowe jachty.

Jaskinia Cova de Can Marca

Wstęp kosztuje 11 euro i mimo, że to już moja któraś jaskinia, a nawet któraś w tej okolicy, nadal uważam, że warto. Piękno przyrody, w tym jej położenie na klifie z widokami na wzburzone morze, zachwyca.

Hipisowski targ Las Dalias

Nawet jeśli kogoś nie interesuje rękodzieło, to miejsce ma ciekawy klimat, z DJ-em na żywo i warto się tu przejść.

San Antoni de Portmany

To światowa stolica imprez. Widziałem reklamę jednego z klubów, w którym w sezonie, co tydzień, grał Calvin Harris. Nie jako koncert czy gość specjalny, po prostu. Dla niewtajemniczonych, jego „Summer” z 2014 r. na YouTube ma 1,5 miliarda wyświetleń. Za dnia, miasto jednak niczym szczególnym się nie wyróżnia. Dużo bloków, hoteli, betonu. Nieco bardziej klimatyczna jest promenada od strony zachodniej, gdzie z widokiem na zachód słońca można napić się drinka (wprawdzie w cenie obiadu) w Cafe del Mar, lokalu znanym także z wydawania składanek chillowo-klubowych, do kupienia m.in. w Empiku.

Plaże

Przetestowane przeze mnie to:

Platja des Port de Sant Miquel

Cala Benirras

Platja de Cala Xarraca

Platja de s’Aigua Blanca

Cala Salada i Cala Saldeta

Platges De Comte

Podsumowując, Ibiza była trzecią wyspą na Balearach, którą odwiedziłem. Lubię ten klimat, jednak uważam, że o ile głównym celem nie jest imprezowanie, najpierw warto odwiedzić Majorkę. 🙂 Odnośnie plaż, jest dość dobrze, jednak uważam, że pod tym kątem lepiej wypada Majorka i Minorka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *